• Tel. 515 192 308 | Ul. Żużlowa 61 | Pszów

Gładzie – wyrównywanie ścian

Jeśli budujesz dom, remontujesz mieszkanie czy biuro, musisz zadbać o to, aby ściany były gładkie, pozbawione szczelin i miały solidnie zabezpieczone krawędzie we wnękach. Maszynowe nakładanie masy szpachlowej i gładzi zapewnia zdecydowanie lepsze efekty i jest szybsze w realizacji niż metoda tradycyjna.

Wykończenie ściany w budowanym lub remontowanym domu bez położenia masy szpachlowej i gładzi jest już niemożliwe. W starym budownictwie był jeszcze wykorzystywany tradycyjny tynk cementowo-wapienny bez gładzi, ale nie spełnia on już wymogów współczesnych inwestorów. Dziś po nałożeniu tynku maszynowego gipsowego, dla ochrony ściany konieczne jest jeszcze wyrównanie gładzią.

Dodatkowym atutem nowoczesnych metod jest maszynowe rozprowadzanie gładzi, które zapewnia równe nałożenie materiału, dokładne wypełnienie wszystkich ubytków, nierówności i uszkodzeń. Ważną zaletą jest krótszy czas wykonania pracy niż w przypadku metody tradycyjnej. Dla inwestora to istotna oszczędność – płaci za krótszy czas pracy, a dodatkowo otrzymuje jeszcze lepszy efekt.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj gładzi?

Każdy z rodzajów gładzi ma swoje specyficzne właściwości. Materiał, który idealnie pasuje do salonu lub biura, nie zawsze może być użyty w łazience albo w kuchni, a jeszcze inną gładź trzeba położyć na ścianach zewnętrznych. Ważnym elementem dla odpowiedniej mieszanki jest także materiał, z którego wykonano ścianę. Wybór odpowiedniej masy szpachlowej i gładzi ma bardzo duże znaczenie dla późniejszego efektu i trwałości nowego pokrycia ściany.

Mamy wieloletnie doświadczenie w zabezpieczaniu i wygładzaniu ścian, doradzamy, jaki rodzaj gładzi najlepiej zastosować w każdym pomieszczeniu. Nakładamy maszynowo gładzie gipsowe, polimerowe, wapienne i cementowe.

Zapraszamy do kontaktu.