• Tel. 515 192 308 | Ul. Żużlowa 61 | Pszów

Ocieplanie poddaszy pianką PUR

Ocieplanie poddaszy pianką PUR to nowoczesny i skuteczny sposób termoizolacji domów. Pianka poliuretanowa stosowana z wykorzystaniem metody natryskowej zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną, jest lekka, trwała i bardzo szybko montuje się ją pod powierzchnią dachu. Gwarantuje też lepsze parametry od tradycyjnej izolacji z wełny mineralnej lub styropianu. Dodatkowo jest odporna na działanie pleśni i grzybów.

Izolację natryskową można stosować na ścianach, fundamentach, stropach, ale pianki PUR najchętniej są wykorzystywane przez fachowców takich jak my przy ocieplaniu poddaszy. Ułożenie tradycyjnej izolacji na strychu było do niedawna skomplikowane i pracochłonne. Teraz mechaniczne wykonanie natrysków pianką poliuretanową jest szybkie, a elastyczny materiał dociera do najtrudniejszych miejsc w załomach konstrukcji dachu. Skutecznie likwiduje to nawet najmniejsze mostki termiczne.

Wykonanie ocieplenia poddasza pianką PUR na strychu o powierzchni użytkowej 100 m2 zajmuje kilka godzin, a izolacja dachu płaskiego o powierzchni 1000 m2 to mniej więcej jeden dzień pracy.

Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa

Do ocieplenia poddaszy stosowana jest natryskowa pianka poliuretanowa otwartokomórkowa. To materiał 10 razy lżejszy od wełny mineralnej, ale tak jak ona jest paroprzepuszczalny. Dlatego zalecamy wykonanie od strony strychu paroizolacji. Pianka PUR wykorzystywana do ocieplania poddaszy jest elastyczna i dzięki temu na długie lata przylega do konstrukcji dachu, reaguje cały czas na naturalną pracę drewna i nie pozwala na powstanie szczelin. Nasza firma wykonuje na strychach również posadzki metodą suchego jastrychu cementowego.

Od wielu lat realizujemy ocieplenia poddaszy na Śląsku. Zaczynaliśmy od stosowania wełny mineralnej i styropianu i nadal na życzenie klienta jesteśmy w stanie wykonać z nich skuteczną izolację. Dziś jednak ze względu na niższe koszty inwestycji i lepsze parametry materiału zalecamy stosowanie natryskowej pianki poliuretanowej.