Pompa do betonu Mixokret. Możliwości użytkowe

Pompa do betonu Mixokret. Możliwości użytkowe

Każdego roku oddawanych do użytkowania jest wiele nowych budynków oraz takich, które wymagały pilnej rekonstrukcji ze względu na stan zagrażający życiu ich użytkowników. Niezależnie od sytuacji, w większości przypadków niezbędne było wylanie nowych posadzek pozwalających na wyrównanie podłóg. Skuteczną i sprawdzoną metodą na te działania jest użycie Mixokreta.

Prawidłowe wykonanie wylewki

Prawidłowo wykonana wylewka to klucz do sukcesu. Wylewka, która jest wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną, zachowuje wszystkie zalecane parametry: stanowi idealne podłoże pod położenie paneli, parkietów, desek podłogowych czy płytek. Na odpowiednio zabezpieczoną posadzkę betonową można również położyć wykładzinę i cieszyć się pięknie wykończonym wnętrzem przez długie lata. Dlatego tak ważne jest, aby wylewkę wykonać profesjonalnie i z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu, co pozwoli ograniczyć ewentualne błędy mogące wpłynąć na jakość i sposób jej użytkowania. 

Urządzenie do wylewki

Na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych rozwiązań pozwalających na wykonanie wylewki w szybki i jednocześnie profesjonalny sposób. Jednym z nich jest pompa do betonu Mixokret, która umożliwia przygotowanie mieszkanki betonu znacznie szybciej niż w przypadku innych dostępnych technologii. Podobnie proces wykonania wylewki cementowej lub betonowej jest szybsze i bardziej precyzyjne, co w ostatecznym rozrachunku wpływa na zmniejszenie kosztów usługi dla inwestora.

Jak działa Mixokret?

Mixokret to inaczej podajnik do betonu, nazywany również agregatem posadzkarskim. Pracą urządzenia steruje operator, który w zależności od potrzeb dostosowuje gęstość mieszanki i odpowiada za równomierne wykonanie wylewki. Zastosowana w urządzeniu sprężarka dostarcza do urządzenia powietrze, które następnie pod wpływem ciśnienia wypycha materiał betonowy ze zbiornika. Mieszanka dzięki zamontowanemu w urządzeniu stojakowi wysypowemu jest równomiernie rozkładana, a posadzkarz ma za zadanie wygładzić za pomocą dostępnych narzędzi całą powierzchnię posadzki.

Posted on